SOYAĞACI TESTLERİ

ATALARINIZIN / ETNİK KÖKENLERİNİZİN NEREDEN GELDİĞİNİ MERAK MI EDİYORSUNUZ? 


DNA Soyağacı Testleri ile merakınızı giderebilirsiniz..

 

DNA mız Annemizden ve Babamızdan aldığımz 23 er kromozom ile beraber 46 Kromozom dan oluşmaktadır. Onlar da 23 çift kromozomunu Annelerinden ve Babalarından almışlardır. İnsan DNA sı diğer insanlar la %99,5 aynıdır. Aramızda ki %0,5 farklılığı sağlayan ve her insanı farklı kılan DNA farklılıklarına VARYANT adı verilir. Atalarımızdan bizlere aktarılan bu varyantlar belirli karakteristiksel özelliklerimizi (saç, göz rengi vb), sağlık durumlarımızı ve kökenlerimizin ortak özelliklerini ortaya çıkarır.

 

İnsan Genom Projesinin açıklanması, ilerleyen DNA teknolojisi bilimi ve dünya çapında ki gen havuzlarından yapılan genetik eşleşmeler ile beraber kromozomlarımız da ki ortak gen lerimizi belirleyen DNA soyağacı testi genetik kökenlerimizin nerenden geldiğini oranlayarak bizi bilgilendirir ve yeni aile bağlantıları bulmanıza olanak sağlayabilir.

 

DNA soyağacı testi Dünya’nın 150 farklı bölgesinden yapılan eşleşmeler ile DNA’nızın hangi bölgelerden ne oranlarla geldiğini gösterir.


Özel pamuklu çubuklarla yanak içi mukozasından alınan tükürük örneğinizden elde edilen DNA nızın yeni nesil sekanslama cihazları ile beraber bir bireyin genomun da ki binlerce loksayonu inceler ve yapılan DNA eşleşmeleri ile sonuçlarınız 2-3 hafta içerisinde çıkar.


Sonuçlarınız Genetik Danışmanlık eşliğinde Türkçe rapor ve orijinal rapor eşliğinde açıklamalı olarak sizlere verilmektedir. Sonuçlarınız ayrıca size özel şifre ile bilgisayar tabanlı olarak saklanır ve sistem üzerinden istediğiniz zaman görebilir ve diğer araştırmalar da kullanabilirsiniz.

 

Detaylı bilgi için merkezimizle iletişime geçebilir randevu talep edebilirsiniz…